سیستم های پانل پیش ساخته سبک سه بعدی 3D Panel

Aug 08, 2012 3 دیدگاه

استفاده از سیستمهای پانل پیش ساخته سبک سه بعدی درصنعت ساختمان سازی کشور به نحو فزاینده ای رو به گسترش دارد. این روش ساخت و ساز هم به عنوان اعضای باربر در ساختمان های با عملکرد جعبه ای و هم به عنوان دیوارهای غیر باربر مورد استفاده قرارمی گیرد . نگاهی به ادبیات فنی در سطح جهانی دلالت بر مدارک فنی مختلف دارد که از طرف تولیدکنندگان این سیستم ها تهیه شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است .  در ایران نیز از سوی برخی سازندگان پانل های سه بعدی نظیر شرکت  سازه های پیش ساخته سبک اقدام به تهیه گزارش های فنی و مشخصات مصالح تولیدی شده و مطالعات آزمایشگاهی در برخی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی روی مدل های ساخته شده با سیستم پانلی درمقیاسهای مختلف به انجام رسیده که در ارتقاء و توسعه این صنعت ساختمانی موثر بوده است.

 

         نشریه شماره 385   :

به لحاظ گسترش استفاده از این سیستمها درصنعت ساختمان و نیاز به وجود راهنمایی برای طراحی و اجرای این سیستم ، ازطرف سازمان ملی زمین و مسکن مجموعه ای به منظور آشنایی با این روش ساختمانی تهیه شد تا در کوتاه مدت بتواند کمبود مدارک فنی قابل اعتبار را تا حد ودی رفع نماید. 

 

 

 

دهها سال است که صنعت ساختمان سازی در کشور های پیشرفته دنیا از حا لت سنتی خارج شده  و روند صنعتی به خود گرفته است ، و سعی شده که خصوصیات  سبکی ، مقاومت ، یکپارچگی ، عایق بودن ، سرعت در نصب ، سهولت در اجرا  و… را در مصالح مصرفی بکار گرفته شود .

کشور پهناور ایران با دارا بودن شرایط اقلیمی ، اجتماعی  ، اقتصادی ، فرهنگی خاص  و بالاخص قرار داشتن اکثر نقاط کشور در کمربند زلزله خیز جهانی واتفاقات چند ساله  اخیر و کمبود شدید  مسکن بواسطه رشد جمعیت کشور و جوان بودن بافت جمعیت ایران ، لازم و واجب است که ما هم از مصالح بهینه شده و سیستم صنعتی تولید مسکن استفاده نماییم .

 

سیستم پانل های پیش ساخته سه بعدی اولین بار در سال 1967 میلادی توسط شخصی به نام ویکتور وایزمن در ایالت کالیفرنیای آمریکا به ثبت رسید . 

 

بیش از چهل سال است که استفاده از پانلهای سه بعدی در کشورهای صنعتی جهان متداول گردیده  و در دهه 50 در ایران نیز مطرح گردید ولی به دلایلی تا اواسط دهه 70 پیشرفت زیادی نداشته است . اما اخیرا توجه زیادی به آن شده است و سازمان زمین و مسکن هم در سالهای 1380و1381 با انتشار دو دفترچه راهنما و مشخصات  فنی پانل های سه بعدی در راه شناساندن آن سعی زیادی نموده است .

 

در این زمینه برای شناخت بهتر اجزای پانل، آزمایش های پایه بر شبکه جوش شده و بتن پاشیده نظیر : فرآیند تولید، مقاومت کششی مفتول، مقاومت برشی جوش، طرح اختلاط بتن پاشیده، ماشین آلات مناسب بتن پاشی، مدول الاستیسیته بتن پاشیده واستخراج ضرایب اصلاحی تعیین مقاومت فشاری بتن پاشیده به انجام رسید. همچنین آزمایش های مربوط به آثار صوت، حرارت و خوردگی در مورد سیستم های پانل سه بعدی به منظور شناخت

بهتر عملکرد آنها نیز انجام شد . 

دانلود فایل پاورپوینت 

پسورد فایل www.iranomran.com

حجم فایل : 14 m

 

سازه های بتنی, سازه های فولادی

درباره نویسنده

مهندس وفا طاهری سوابق کاری : شهرک صنعتی جنوب تهران - شرکت ایران آروین : خط لوله 48 اینچ طالقان به کرج - پارس مانترا : کارخانه سیمان گلستان ، سبزوار - شرکت ایریتک - پامیکو : فولاد نیشابور ، فولاد اردکان ، فولاد هرمزگان ، NGL خارگ - کنسرسیوم صنایع بتن : ذوب مس خاتون آباد ، توسعه تغلیظ مس سرچشمه - صنایع فلزی : ارم مهستان - سیمان نائین آخرین سمت : مدیر قراردادها

3 دیدگاه برای “سیستم های پانل پیش ساخته سبک سه بعدی 3D Panel”

  1. nikazar گفت:

    فایلی واسه دانلود کردن موجود نیست.سرکاری هست؟

  2. amir گفت:

    چرا هيچ چيز براي دانلود كردن نيست؟

  3. hamed گفت:

    عام سرکارمون هشتی؟؟؟

ارسال دیدگاه


8 − 4 =

Forum