آنالیز پایداری سازه های دیوار برشی کوپل

Dec 03, 2012 1 دیدگاه

آنالیز پایداری سازه های دیوار برشی کوپل از دو نظر عمده قابل توجه است اول آنکه نتایج این آنالیز را میتوان بطور مستقیم در آنالیز مرتبه دوم بکار برد و دیگر آنکه این سازه ها به عنوان نماینده ای از مجموعه های مختلط خمشی هستند که در ترکیبی از مودهای خمشی و برشی تغییر شکل می دهند لذا میتوان نتایج آنرا به دیگر مجموعه های مهاربندی جانبی بسط داد.

در این مقاله روشی جهت آنالیز کمانشی سازه های دیوار برشی کوپل ارائه شده است کمانش به مفهوم ناپایداری سازه در اثر بارهای وارده برآنست که غالبا به صورت فشار بر سازه اعمال میشود . باید توجه داشت که نتایج حاصل از آنالیز کمانش که از اجزاء محدود بدست می آیند نیازمند به استفاده از نرم افزارهای ویژه تحلیل سازه ها ، استفاده از حجم وسیعی از ماتریس سختی و حل بلوک های حجیمی از معادلات همزمان میباشد .

در صورتیکه در روش پیشنهادی فقط نیاز به شناخت هندسه سازه و مشخصات مصالح به کاربرده شده است. در انتها نتایج حاصل از تئوری پیشنهادی با روش اجزاء محدود ( نرم افزار Ansys ) مقایسه شده است در این تحقیق از روش آنالیز خطی در این نرم افزار استفاده شده است

Pass : www.iranomran.com

تحلیل سازه 1 و 2

درباره نویسنده

مهندس وفا طاهری سوابق کاری : شهرک صنعتی جنوب تهران - شرکت ایران آروین : خط لوله 48 اینچ طالقان به کرج - پارس مانترا : کارخانه سیمان گلستان ، سبزوار - شرکت ایریتک - پامیکو : فولاد نیشابور ، فولاد اردکان ، فولاد هرمزگان ، NGL خارگ - کنسرسیوم صنایع بتن : ذوب مس خاتون آباد ، توسعه تغلیظ مس سرچشمه - صنایع فلزی : ارم مهستان - سیمان نائین آخرین سمت : مدیر قراردادها

1 دیدگاه برای “آنالیز پایداری سازه های دیوار برشی کوپل”

  1. تعمیر جاروبرقی بوش گفت:

    با سلام
    با اجازه مدیریت ، می خواستم یک سایت خدماتی بی نظیر رو به کاربران معرفی کنم. سایت تعمیرات لوازم خانگی ریکان با پوشش سراسری مناطق تهران فقط با یک تماس در خدمت بزرگواران عزیز می باشد.
    خدمات این شرکت شامل : تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر یخجال فریزر و کلیه لوازم منزل می باشد.

ارسال دیدگاه


4 + = 7

Forum