اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 91 کلیه رشته ها و نظر سنجی در خصوص این آزمون

Nov 23, 2012 47 دیدگاه

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 91 کلیه رشته ها 

بالاخره سازمان نظام مهندسی پس از یک وقفه طولانی نتایج آزمون را اعلام نمود و استرسی بیش از حدی قبل از اعلام به داوطلبان این آزمون وارد نمود در هر صورت نتایج اعلام شده است و مطمئنا بازهم مشکلاتی برای بعضی از داوطلبان بوجود آمده چون سوالات دارای اشکال بوده و فقط در صورت دادن امتیاز غلط به همه داوطلبان شاید توانسته اشتباهات سوالات که بسیار ناشیانه هم بوده را پوشش دهد 

از سازمای که نام مهندسی را یدک میکشد بعید که با سپردن طرح سوالات به نفراتی که اینهمه اشتباه در یک آزمون را بوجود می آورند اشتباه محض میباشد در هر صورت اعتراض شما همکاران گرامی نتیجه داد و گرنه همین سازمان به مدت 10 تا 15 به سوالات و اعتراضات اصلا پاسخگو نبود همینکه جمله زیر را درج نموده کلی پیشرفت در این عرصه برای همین مهندسین میباشد 

نظر شما چیست آیا نظام مهندسی میتواند در سالهای آینده از این آزمون سربلند بیرون آید ؟

شركت كننده محترم آزمون شهریور 91 

دفتر امور مقررات ملّي ساختمان در نظر دارد به منظور ارتقاء كيفي و غناي علمي آزمون‌ هاي ورود به حرفه مهندسان (پايه سه) و همچنين ارزيابي مباحث مقررات ملّي ساختمان، نظرات، پيشنهادات و انتقادات سازندۀ مهندسان را در اين خصوص گردآوري نموده و در تصميم‌گيري‌هاي آتي اعمال نمايد، لذا ضمن تشكر و قدرداني از مشاركت شما عزيزان در اين امر پژوهشي، خواهشمند است با توجه به مراتب فوق به سؤالات مربوطه پاسخ فرماييد

 

آدرس اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 91 کلیه رشته ها 

تست و پاسخ آزمونها

درباره نویسنده

مهندس وفا طاهری سوابق کاری : شهرک صنعتی جنوب تهران - شرکت ایران آروین : خط لوله 48 اینچ طالقان به کرج - پارس مانترا : کارخانه سیمان گلستان ، سبزوار - شرکت ایریتک - پامیکو : فولاد نیشابور ، فولاد اردکان ، فولاد هرمزگان ، NGL خارگ - کنسرسیوم صنایع بتن : ذوب مس خاتون آباد ، توسعه تغلیظ مس سرچشمه - صنایع فلزی : ارم مهستان - سیمان نائین آخرین سمت : مدیر قراردادها

47 دیدگاه برای “اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 91 کلیه رشته ها و نظر سنجی در خصوص این آزمون”

 1. محمد گفت:

  با سلام
  من به کلید اصلاحی اعتراض دارم جناب آقای طاهری میشه راهنمایی بکنید باید چکار کرد؟
   

 2. donya گفت:

  salam.man be natayeje elam shode eteraz daram.karname tedade pasokh ghalat ro 5ta zade dar surati ke 3ta bishtar ghalat nadashtam.chetor injuri shode?chi kar mitunam bokonam?

 3. شاهین گفت:

  لعنت بر افراد بی سواد ، کم بین و کوته نظری که در طراحی سوالات برخی از مباحث این به اصطلاح آزمون نظارت عمران 91 دخیل بوده و بدون احساس گناه شب سر راحت بر بالین می گذارند . حرام باد پولی که بابت این جنایت دریافت کردید .

 4. علی گفت:

  سلام
  راه حل مشکل بدست خودمون هست 
  اگر کل داوطلبان یکسال شرکت نکنند آبروشون میره 
  آیا واقعا میتونیم همه با هم یکسال شرکت نکنیم و آزمون را تحریم کنیم 
  میتونیم هرکسی هم نظر بگه 
  این همه مدت نگرفتیم اینم روش 
  اما خودشون آبروشون میزه

 5. کامران گفت:

  سوالات غیر استاندارد واشتباه.. وقت کم… با اینکه کلید جدید اومده هنوز هم سوال 52 محاسبات ایراد داره و هیچ کس هم پاسخگو نیست

 6. ساسان گفت:

  واقعا از نظام مهندسی بعیده .خودتون با این ادعای سوادتون نمی تونستین سوال رو خودتون طراحی کنید سوالات بیش از اندازه مزخرف و ناشی گونه بود.وقت نظارت خیلی کم و اینکه خیلی مبهم و عمدی بود انکار طراح خودش فیلسوف نشسته میخواد فقط بپیچونه… لعنت بر طراح ***********

 7. وفا طاهری گفت:

  البته پیشنهاد تحریم امتحانات هم بد نیست 

  که دوستمون علی گفتن اگر بشه یک هماهنگی کشوری با همه مهندسین بوجود آورد تحریم بزرگترین هشدار میشه 

  کسی امتحان نده یک ضربه بزرگ و یک هشدار جدی به برگزار کنندگان آزمون میده شاید بالائی ها رو هم عوض کنه 

 8. SAFA گفت:

  salam,man be soalate azmune shahrivare 91 eteraz daram.

 9. محمد گفت:

  ینجانب به نتیجه آزمون شهریور ماه نظارت عمران اعتراض دارم نمره من 48 شده و یقین دارم حق اینجانب و امثال اینجانب ضایع گردیده است انتظار می رود ضمن بررسی نسبت به احقاق حقوق اینجانبان اقدام لازم بعمل آید. کلید سوالات طی دو مرحله تغییر فاحشی داشته است لازم است بررسی مجددی برای بار سوم در کلید سوالات بعمل آید

 10. احمد گفت:

  اگه این اتفاق توی هر کشور دیگه اتفاق می افتاد خود مسئولان و متولیان استعفا می دادند.اما توی کشور ما هیچ وقت هیچ مسئولی درهیچ اشتباهی دخیل نیست و همیشه دیگری مقصر هست.

 11. جواد گفت:

  واقعا تاسف باره – آزمونی که فقط چند صدم درصد قبولی داره شاهکاره ! آیا چندین هزار مهندس باسابقه  که در میان آنها با مدرک دکتری هم دیده میشه که برای چندمین بار شرکت میکنن بی سوادند ؟ اگر اینطوره لطفا در دانشگاهها را تخته کنید !متولیان امر چه چیزی را میخواهند ثابت کنند ؟ این همه ظلم و بی عدالتی به چه قیمتی ؟

 12. همیشه مردود گفت:

  آقایون مدعی شدند که کلید اصلاحی خودشون رو اعمال کردند اما مطمئن باشند اشتباه می کنند دوباره. ضمن اینکه دو تا سوال از آزمون نظارت عمران رو به دلیل غلط بودن ، حذف کردند بازهم جای شکرش هست که غلط بودن سوال رو قبول کردند . اما حالا قرار نیست ما به 30 سوال از 58 سوال جواب درست بدیم که. اگه هر 60 تا سوال رو می تونستند درست طرح کنند اونوقت می بایست 30 تا جواب درست دریافت می کردند . حالا که 58 سوال رو شاید شاید شاید درست طرح کرده باشند با نصف اون یعنی 29 تا سوال رو جواب درست داد. این دیگه دو دو تا چهار تا ست دیگه. 
  پیشنهاد تحریم آزمون که دوست خوبمون علی آقا گفتند بسیار بسیار پیشنهاد خوبیه.
  آزمونی که توش رقابت نیست اصلا نیازی به دو ماه وقت برای اعلام نتایج نداره که. کنکور سراسری که توش رقابت هست و باید نتیجه آزمون هرکس با اشخاص دیگری مقایسه بشه اینهمه وقتگیر نیست و زودتر اعلام میشه. اونجا که باید نتایج قبولی اشخاص برای دانشگاه های مختلف با هم قیاس بشه و کلی مقایسه های اینجوری و وقتگیر وج.ود داره اینقدر وقت میخواد . نه آزمونی که فقط قراره نصف سوالاتش رو درست جواب بدیم. 
  ضمنا چطور میشه که من هرسری هرکس رو می بینم مردود شده ؟ 
  پس کی قبول میشه توی این آزمونها ؟
  نون خونه ست دیگه. 38000 تومان هزینه آزمون می گیرند . خوب. اگه مهندسین قبول بشن که کلی برای سری بعد از جیب طراحان سوال و مجریان ظالم این آزموها پول کم میشه. پس بهتره کسی قبول نشه و هرسال 38000 تومان رو بدهند جیب آقایون رو پر کنند دیگه. نون خونه ست قربان . نون خونه.
  من میگم چطور بعدا این آقایون به ظاهر شریف و مومن ، ادعای انسانیت و مسلمانی می کنند.؟
  کدوم مسلمانی؟
  اول از همه حق الناس توی اسلام اهمیت داره. شما که دارید حق الناس رو از همه می گیرید. من هیچ جور نمی تونم باور کنم شما آقایون طراح سوال و مجری آزمون بتونید از اون پل صراطی که خودتون اینقدر ادعاش رو دارید عبور کنید. حالا ببینید کی بهتون گفتم. 
  خود دانید.
   

 13. فرزانه گفت:

  سلام .در ازمون با توجه به اینکه دفترچه من گروه سی بود و فقط پاسخنامه گروه آ  در سایت قرار داشت من فکر میکنم با همون پاسخ نامه هر سه گروه  ای و بی و سی  تصحیح شده که من با فرض اشتباه بودن سوال 55 می بایست 4 غلطه میشدم که الان در کارنامه من 12 غلط درج شده.اقای طاهری لطف بفرمایید که من کجا اعتراض کنم؟رشته ام برق
   

 14. علی گفت:

  جناب طاهری عزیز
  بانی خیر شوید در تشکیل یک اتحاد بزرگ یا یک خانه مهندسی
  مطمئن باشید در اینده حرفه مهندسی به این اتحاد نیازمند است

 15. شی گفت:

  سلام نتایج اعلام شده من قبول شدم
  موفق باشید

 16. Mojtaba گفت:

  مشکل دنیای ما اعتمادست نه اعتقاد، اما افسوس که نه به اعتماد اعتقادی‌ست و نه به اعتقاد اعتماد.
  ببینید این یه آزمون رقابتی نیست چون واسه قبولی، حد نصاب تعدادی نداره، منم قبول نشدم،(عمران) خیلی ناراحتم و به همه‌ی دوستان که قبول شدن تبریک میگم. فقط یه خواهش دارم…
  اولا با تمام وجود آرزو میکنم اونایی که لب مرز قبولی هستن یه شرایطی پیش بیاد که قبول شن. بعد از اونجایی که واقعا فقط با خوندن مباحث آدم سخته که قبول بشه لطفا دوستانی که قبول شدن به عنوان شیرینی منابعی که واقعا مفید بود و به کارشون اومده رو بگن تا همه استفاده کنیم. امیدوارم یه روزی بشه که همه به موفقیت دوستامون افتخار کنیم.

 17. شی گفت:

  سلام  من نظارت عمران قبول شدم
  موفق باشید

 18. شی گفت:

   سلام  مباحث را چند دور بخونید یک دور کافی نیست کتاب هایی که تست هایی از مباحث دارند را بخونید انشااله همه قبول بشید 

 19. علیرضا گفت:

  من عمران نظارت با نمره 68 قبول شدم.انشااله که همه به حقشون برسن تا حقی نا حق نشه.

 20. بابک گفت:

  من رشته ام برق هست و نمره 48 گرفتم و مطمئنم که اشتباه شده …
  من 45 سوال جواب دادم در حالی که43 سوال تصحیح شده
  خواهش می کنم بگین کجا باید برای اعتراض بریم تا دیر نشده ؟؟؟

 21. nasrin گفت:

  نامه اعتراض به آزمون طراحی معماری نظام مهندسی شهریور 91

  سایت فکرنو در نظر دارد با توجه به اعتراضات گسترده داوطلبان شرکت کننده در آزمون نظام مهندسی (طراحی معماری) ، اعتراض افراد را طی نامه ای به گوش مسئولین مربوطه برساند.
  از داوطلبانی که
  نسبت به نتیجه و نحوه برگزاری آزمون فوق معترض هستند خواهشمندیم با مراجعه به لینک زیر ، اعتراض خود را از طریق ارسال نام ، نام خانوادگی و شماره عضویت نظام مهندسی خود اعلام نمایند.
  http://fekre-no.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=808%3A-91&catid=915%3A1388-10-04-10-37-49&Itemid=14

 22. آزاد گفت:

  بالاتر از 45 رو میخوان قبول کنن وقعیته ؟

 23. محمدعلي گفت:

  دوستان براي اعلام اعتراض به ويژه كساني كه با نمرات 47 تا 49 مردود شده اند روز چهارشنبه مورخ  8/9/91 مقابل سازمان .
  براي اطلاع بيشتر به بخش نظرات در تاپيك زير مراجعه كنيد :
  زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور ۹۱ کلیه رشته ها

 24. صابر گفت:

  تمامی دوستان که 49 شدن به سازمان زنگ بزنند باید پیگیری مستمر بشه وگرنه اثری نخواهد داشت .

 25. بابایی گفت:

  من 49 شدم و نسبت به ای موضوع اعتراض دارم

 26. مهرداد گفت:

  to Akhavan

  با سلام
  احتراما با توجه به انتشار کلید سوالات آزمون پایه سه در رشته تاسیسات برقی در تاریخ 17 آبان 91 نظر شما را به یک نکته جلب مینمایم:
  کتاب قانون نظام مهندسی و آیین نامه های آن :( ماده 62 )
  براي انجام انتخابات هيأت مديره، هيأت اجرايي انتخابات مركب از 3 تا 7عضو نظام مهندسي استان، با حداقل ده سال سابقه كار انتخاب خواهند شد.
  که در سوال یک دفترچه آزمون (402A)گزینه 2 که موید حداقل 7 سال سابقه کار میباشد مورد تایید کلید سوالات سازمان سنجش قرار گرفته است .
  لذا خواهشمندم بررسی لازم در این زمینه را مبذول فرمایید.
   لازم به ذکر است که اینجانب گزینه سه یعنی 10 سال را انتخاب نموده ام و امتیازم در آزمون 49 میباشد که با همین یه سوال میرم بالای 50 و قبول میشم ولی این ایمیل رو به چند جا ارسال کردم و جوابی دریافت نکردم اگه لاذم باشه تا دفتر ریاست جمهوری هم پیگیری میکنم و نمیذارم حقم ضایع شه لاذم به ذکره دوستانی که 10 سال یعنی گزینه 3 رو انتخاب کردند از امتیاز 47 به بالا قبول میشن ! لطفا اطلاع رسانی کنید
  با تشکر

 27. sara گفت:

  سلام دوستان
  من آزمون رو قبول شدم  کسی می تونه راهنماییم کنه که  باید چه کاری انجام بدم !حتماً می بایست توی یه دفتر مهندسی استخدام بشم که بتونم کار کنم؟

 28. sara گفت:

  رشته تاسیسات الکتریکی و به اتوکد مسلط هستم

 29. ياشار گفت:

  لينك اعتراض به آزمون نظام مهندسي شهريور91:
  http://azmoonengineering.blogfa.com
  هم راي بديد هم اعتراض كنيد تا جوابمونو بدن

 30. بابک گفت:

  سلام اقا مهرداد
  سوال 1 توی کتاب قانون نظام مهندسی و آیین نامه های آن ویرایش جدید به جای 10 سال شده 7 سال من هم همین اشتباه رو کردم باید کتاب جدید رو می خوندیم

 31. فرزانه گفت:

  سلام. من در ازمون تاسیسات برقی گروه سی بودم.من هم مشکل سوال 1 و مشکل اینکه چرا سوال 8 رو حذف کردن و پاسخ سوال 55 رو هم تغییر دادم رو نوشتم اما کامنت منو حذف کردن.تازه من فکر میکنم سوالای گروه سی با پاسخنامه گروه آ تصحیح شده. که اگه اینگونه باشه من از 5 اشتباه به12 اشتباه میرسم که دقیقا همین تو کارنامم ثبت شده.میگید چیکار کنم؟این چهارمبن  باری بود که ازمون میدادم و مطمئن بودم که قبول میشم. 
   

 32. امیر گفت:

  آقای بابک خان
  من کتاب آیین نامه آخرین ویرایشش که مال سال 90 هست رو دارم و داخل اون 10 سال رو زده
  آقا مهرداد من هم دقیقا شرایطم مثل شماست لطفا هرگونه  راهنمایی و کمکی می تونی انجام بده منم در خدمتم

 33. کامران گفت:

  سلام امیرجان امیدوارم مشکلتون حل بشه اما این سوال جوابش 7 سال میشه .. باید بری صفحه 164 قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان1390 بند 5:
  در ماده 62 اصلاحات زیر انجام می شود:
  عبارت حداقل ده سال به عبارت حداقل هفت سال تغییر می یابد.
  موفق باشید..

 34. فاطمه گفت:

  فرزانه جان من هم تاسیسات برقی هستم و با 49 رد شدم و با تغییر کلید سوالات و حذف سوال 8 اینگونه شد و در صورتی که با کلید اولیه سوالات بالای 50 میشدم… بماند که به تعداد غلطهای خودم هم معترضم و 9 غلط نداشتم… اگر اینطوری که شما میگی باشه که خیلی افتضاحه و باید مسئولین حتما پیگیر باشند.. اگر بچه های خود این مسئولین چنین اتفاقی براشون می افتاد به همین راحتی می گفتند سنجش باید جوابگو باشد و به ما ربطی نداره؟آخه انصافم خوب چیزیه و اون دنیایی هم هست.. عذاب وجدان هیچ کسی رو اذیت نمیکنه!!!! اون از آزمون دکترا و کلی پارتی بازی و ….  تو سایت معتبر phdazmoon 
  نوشته بودند طرف میشناسم کنکور دکترا ثبت نام نکرده مجاز شده… اینه شرایط ما وقت و انرژی که ما میذاریم برای هیچ کس مهم نیست…هیچ کس..ا  من که اولین بار بود که تو این آزمون شرکت میکنم امیدوارم این اعتراضها نتیجه بده در غیر این صورت تصمیم ندارم دیگه تو این آزمون شرکت کنم.. چون خودم و اعصابم برای خودم از همه چیز مهمتره…ا

 35. مهرداد گفت:

  آقا کامران این  آیین نامه جدید در تاریخ 3 آبان 91 روی سایت دفتر امور مقررات قرار گرفته یعنی پس از آزمون!  شما خودت این کتابو قبل آزمون داشتی ؟!!!
  به هر حال من اعتراضمو به سازمان سنجش و سازمان استان و مدیر دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان آقای دکتر هوائی نوشتم  . آدرس ایمیل و تلفنشم اینه :
  تهران میدان آرژانتین ابتدای بلوار آفریقا – ساختمان شهید دادمان- طبقه سوم جنوبی
  havaei@mrud.gov.ir
  021-88646368

 36. سما گفت:

  با سلام
  طبق اطلاع از منبع موثق سوالات آزمون نظارت عمران لو رفته بود و برگزار کنندگان مجبور شدند به سرعت سوالات را تغییر دهند که این عامل اصلی مشکلات پیش آمده می باشد.
  و هم اکنون متخلفان مشغول دفاع از خود می باشند بنده با وکیل یکی از آنها به صورت اتفاقی آشنا شدم .موضوعی که سازمان ان را مخفی نموده و چوب آن را ما خوردیم

 37. یزدانی گفت:

  با سلام نتایج اعتراضات کی اعلام خواهد شد

 38. donya گفت:

  salam.ta oonjaei ke man khabar daram tamame eterazat rad shod ke az avalesham maloom bud

 39. فاطمه گفت:

  سلام بچه ها.. من ۴۹ درصد شده بودم و تاسیسات برقی هستم ولی بعد از اعتراضات قبول شدم و شدم ۵۳ درصد.. خیلی خوشحالم بالاخره تو این کشور یک جا اعتراضاتمون جواب داده بقیه بچه ها هم که تو شرایطی مثل من هستند برند و کارنامشون رو دوباره چک کنند تو سایت دفتر مقررات ملی اطلاعیه زده…

 40. علی گفت:

  سلام
  من 47 درصد شده بودم . رشته تاسیسات برقی . دیگه ناامید شده بودم . در ازمون اسفند هم شرکت کردم. ظاهرا نمره ها بعد از اعتراضات تغییر کرده بود .من هم اعتراضی نکرده بودم. الان تو اسفند دوباره کارنامه ها را نگاه کردم . دیدم نمرهام شده 52 .مثل اینکه نتایج اعتراضها در همه کارنامه ها اعمال گردید. دیگه حس دوباره خوندن را نداشتم.خدا راشکر

 41. زارع گفت:

  فقط باید تحریم بشن.
  مگه پول کمی از این راه به جیب میزنن بی صفتا.
  هیچ چیز براشون ارزش نداره…

 42. فروشگاه اينترنتي گفت:

  خیلی عالیه که افرادی قبول شده باشند که واقعا لیاقتآن را داشته باشند که بتوانند در حیطه ی کاریشون دلسوزانه عمل کنند

ارسال دیدگاه


− 2 = 1

Forum